YENİDEN REFAHLI KADINLARDAN ANLAMLI ZİYARETLER

Yeniden Refah Partisi Bolu Kadın Kolları üyeleri, Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla kentteki down sendromlu çocukları ziyaret ederek çeşitli hediyeler takdim etti.

YENİDEN REFAHLI KADINLARDAN ANLAMLI ZİYARETLER
23 Mart 2021

Yeniden Refah Partisi Bolu Kadın Kolları İl Başkanı Özlem Tekin, Teşkilat Başkanı Deniz Aslan ve beraberindeki heyet, Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla down sendromlu çocukları salgın kurallarına uygun bir şekilde evlerinde ziyaret etti. Ziyaret sonrası hediyelerini takdim eden partililer her zaman yanlarında olduklarını belirttiler.

Ziyaretten ötürü büyük bir mutluluk duyduğunu belirten down sendromlu çocukların ebeveynlerleri yaşadıkları memnuniyeti dile getirdilir.

Herkesin üzerine düşen çabayı göstermesi gerekmektedir.

Ziyaretler sonrasında açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Bolu Kadın Kolları İl Başkanı Özlem Tekin; “Dünya Down Sendromu Günü, bizlere down sendromlu bireyler hakkında toplumsal bilinç oluşturmak açısından önemli bir fırsat sunuyor. Down sendromlu bireylerde, 21. kromozom çiftinde fazladan bir kromozom olması sebebiyle normal gelişim gösteren bireylerden bir fazla, yani 47 kromozom bulunmaktadır. Down sendromunun bir hastalık olmadığını, farklılık olduğunu ve farklı olmanın normal olduğunu herkese duyurmak ve bu duyarlılığı arttırmak çok önemlidir. Bu anlamda herkesin üzerine düşen çabayı göstermesi gerekmektedir.

“Down Sendromlu bireylerin sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir.”


Bu özel günün bir güne özgü değil, her gün hatırlanması gerektiğini vurgulayan Tekin; “Toplumuzda Down sendromlu bireylerin bizim bir parçamız olduğunu, eğitilebilir olduğunun bilinciyle hareket edilmelidir. Down sendromlu bebeklerde erken ve sürekli eğitimin büyük önem taşımaktadır. Karşılıksız seven, yalan söylemeyen ve sadece sevilmeyi hak eden bireylerdir. Onlarla hayat daha anlamlı, daha renkli ve daha eğlencelidir. Down Sendromlu bireylerin sevgileri sonsuz, saf ve gerçektir. Sizi karşılıksız severler ve size gerçekten sevmenin ne kadar anlamlı ve güzel bir şey olduğunu hatırlatırlar. Bu özel günün bir güne özgü değil, her gün hatırlanması gereken bir gün olmasını temenni eder, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü vesilesiyle Down sendromlu bireylere ve değerli ailelerine sağlıklı, huzurlu, mutlu bir hayat diliyorum.” ifadelerini kullandı.


 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.