TANJU ÖZCAN - ARZU AYDIN POLEMİĞİ BİTECEĞE BENZEMİYOR

Hisar Tepesi Projesi için Tanju Özcan, 'Bolu'dan kadın bir milletvekili engelliyor' dedi. Arzu Aydın, 'Delikanlı olsun ismimi söylesin' şeklinde cevap verdi. Özcan, "İsmini söylemedim çünkü ismi bilinmiyor. Anket yaptırdım. Bolu'nun yüzde 52'si milletvekillerimizin ismini bilmiyor sonucu çıktı' karşılığını verdi. Anketi özel bir firmaya yaptırdığını söyleyen Özcan, firma ismi ise vermedi.

TANJU ÖZCAN - ARZU AYDIN POLEMİĞİ BİTECEĞE BENZEMİYOR
15 Mart 2021

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ile AK Parti Bolu Milletvekili Arzu Aydın arasında yaşanan Hisar Tepesi polemiği bitmek bilmiyor. İlk olarak Tanju Özcan, Arzu Aydın'ın ismini kullanmadan 'Bolu'dan kadın bir milletvekili engellliyor' diyerek Aydın'ı ima etti. AK Parti Bolu Teşkilatı tarafından hafta sonu düzenlenen basın toplantısında konuşan Arzu Aydın ise, 'Delikanlı olsun ismimi söylesin' diyerek Özcan'a sert bir cevap verdi. 

ÖZCAN: BOLU'NUN YÜZDE 52'Sİ MİLLETVEKİLLERİNİ İSMİNİ BİLMİYOR

AK Partili Aydın'ın söz konusu ifadelerine karşılık olarak Tanju Özcan da bugün düzenlediği basın toplantısında,  “Kadın milletvekili diye bahsetmiştim. Orada ‘Delikanlı olsun ismimi söylesin’ diyor. Ben delikanlılık anlayışımı TBMM genel kuruluna yazdım. İsmini söylemedim çünkü ismi bilinmiyor. En son yaptığım ankette şunu gördüm. Maalesef milletvekillerimizin ikisinin de ismini bilemeyen vatandaş yüzde 52 oranında. Biz milletvekiliydik. Hakkını yemeyeyim, Ali Ercoşkun bey de milletvekiliydi. Bizim zamanında yapılan anketlerde milletvekillerinin tanınma oranı yüzde 80 ve üzerinde çıkıyordu. Ama bir tanesi 10 yıldır milletvekili bir tanesi 3 yıldır milletvekili. Ama vatandaş bu iki silik milletvekilini tanımıyor. Mecliste yaptıkları bir faaliyetleri yok. Bolu için verilmiş bir kanun teklifleri  yok. Ama Fehmi Küpçü oturup Gerede’den sanki Gerede muhtarı gibi oradan konuşuyor. Tanınırlık oranları yüzde 50’ye bile ulaşmamış olması beni bir Bolulu bir vatandaş olarak her şeyden önce üzüyor. Kadın milletvekili diye söyleyeyim de oradan halk kim olduğunu anlasın” şeklinde konuştu.

ANKET YAPTIRDIĞI FİRMANIN İSMİNİ  AÇIKLAMADI

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 'Bolu milletvekillerinin isimlerini biliyor musunuz?' sorulu anketi kime yaptırdığını ise açıklamadı. Özcan, "Anketi belediye seçimleri öncesi de çalıştığım özel bir anket firmasını yaptırdım" dedi. Son dönemde Bolu Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin vatandaşlar üzerinde anket yaptığı biliniyor. 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.