SUAT GÜNER'DEN ABD BAŞKANI BİDEN'E SERT TEPKİ

1915 Olayları için mesnetsiz şekilde 'soykırım' ifadesi kullanan ABD Başkanı Joe Biden'e tepki gösteren AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, "Hiçbir tarihi ve bilimsel dayanağı olmayan bu söylemi reddediyor kendilerini aynaya bakmaya davet ediyoruz" dedi.

SUAT GÜNER'DEN ABD BAŞKANI BİDEN'E SERT TEPKİ
25 Nisan 2021

AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, ABD Başkanı Joe Biden'in 1915 Olayları hakkında hadsiz ve mesnetsiz şekilde soykırım ifadesini kullanmasına sert tepki gösterdi. Başkan Güner açıklamasında, "ABD Başkanı Joe Biden’in 1915 olayları için ‘soykırım’ ifadesini kullanması bizim için hiçbir ehemmiyet teşkil etmemektedir.  Tarihsel gerçeklerle uzaktan yakından alakası olmayan bu söylem, tamamen  siyasi olup iftiralarla dolu art niyetli bir açıklamadır. 1915 Olayları’nın tarihçiler tarafından ortak komisyon kurularak araştırması yönündeki teklifimize yıllardır cevap verilmemesi haklılığımızı apaçık ortaya koymaktadır. Tarihsel ve bilimsel araştırmaların Ermeni iddialarını çürüteceğini bilen çevreler, siyasi söylemlerle bu gerçeği örtbas etmek istemektedir. Tarih boyunca mazlumların yanında olan merhameti ile taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanan ülkemizin tertemiz bir geçmişi vardır. Sayısız katliam ve soykırımla milyonlarca cana kıyanlardan tarih dersi alacak değiliz. Hiçbir tarihi ve bilimsel dayanağı olmadan ABD Başkanına söyletilen bu ifadeyi reddediyor kendilerini aynaya bakmaya davet ediyoruz" ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.