ŞEHZADE KREŞ VE ETÜT EĞİTİM MERKEZİ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN

Bolu'da faaliyet yürüten Şehzade Kreş ve Etüt Eğitim Merkezi'nde verilen Dini ve Ahlaki Değerler Eğitimi ile dinini bilen ahlaklı çocuklar yetiştiriliyor. İngilizce eğitimi ile de çocuklar adeta geleceğe hazırlanıyor. Bünyesinde birbirinden deneyimli ve kaliteli eğitimciler barından Şehzade Kreş ve Etüt Eğitim Merkezi ile hayata bir adım önde başlayın.

ŞEHZADE KREŞ VE ETÜT EĞİTİM MERKEZİ İLE BİR ADIM ÖNDE BAŞLAYIN
25 Mart 2021

2016 yılında ‘Bizimle Bir Adım Önde Başlayın' ilkesi ile yola çıkıp ‘Besmele' ile çalışmalarına başlayan Özel Şehzade Kreş ve Etüt Eğitim Merkezi'nde en çok üzerinde durulan konuların başında Dini ve Ahlaki Değerler Eğitimi ile İngilizce Eğitimi geliyor. Din ve Ahlaki Değerler Eğitimi ile dürüst, ahlaklı, kaliteli, topluma faydalı ve dinin esaslarını bilen çocukların yetiştirilmesi hedefleniyor. İngilizce Eğitimi ile de çocuklar, erken yaşta dünyanın ortak dili olan İngilizce’ye aşina oluyor ve gelecek yaşamı için kendisine artı bir değer katıyor.

“DİNİ VE AHLAKİ DEĞERLER EĞİTİMİ İLE DİNİNİ BİLEN AHLAKLI VE DÜRÜST ÇOCUKLAR YETİŞTİRİYORUZ”

Dini ve Ahlaki Değerler Eğitimi’ne kreşlerinde çok önem verdiklerini dile getiren Şehzade Kreş ve Etüt Eğitim Merkezi Müdürü Aysel Çetin, “Okul öncesi dönem, çocuğun dini duygusunun gelişiminin ve dini konulara merakının en yoğun olduğu dönemdir. Bu dönemde çocuğun aldığı dini eğitim onun ileriki yaşlarda sahip olacağı ahlakını, dürüstlüğünü, kaliteli ve faydalı bir birey olma şeklini belirler. Din olgusu, iman, ibadet ve ahlak esaslarından oluştuğuna göre çocuğun ahlak eğitimi de önemlidir. Her çocuk motor, dil, duygusal, bilişsel ve sosyal gelişim alanlarında olduğu gibi dini ve ahlaki yönden de belirli gelişim aşamalarından geçmektedir. Eğitimde tüm bu aşamaların dikkate alınması gerekmektedir” dedi.

“İNGİLİZCE EĞİTİMİ İLE ÇOCUKLARIMIZI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”

İngilizce Eğitimi ile de çocukları geleceğe hazırladıklarını kaydeden Müdür Aysel Çetin, “Dilbilimciler okul öncesinde yabancı dil öğrenen çocukların problem çözme yetilerinin de çok güçlü olduğunu düşünmektedirler. Erken yaşta verilen yabancı dil öğretimi çocukta yapay zekayı geliştirmekte ve ana dilinde de anlama kabiliyetini arttırmaktadır” şeklinde konuştu.

“GÖRSEL SANAT ETKİNLİKLERİ ÇOCUKLARIN MOTOR GELİŞİMİ  VE KARAR VERME YETENEĞİNİ GELİŞTİRİYOR”

Şehzade Kreş ve Etüt Eğitim Merkezi’nde Görsel Sanat Etkinlikleri’ne de ağırlık verdiklerini belirten Müdür Aysel Çetin, “Çocuklarımızın el ve göz koordinasyonlarının gelişmesinde, motor gelişimlerinde, yenilikçi olma, kara verme ve görsel öğrenmede önemli rol oynar.  Bu amaçla kreşimizde görsel sanat etkinliklerini sıklıkla sürdürüyoruz” ifadelerini kullandı.

Müdür Aysel Çetin ayrıca, Şehzade Kreş ve Etüt Eğitim Merkezi kurucularından Eczacı Ayşe Kızıltan ve Yaşar Çelik Vakfı Başkanı Ahmet Kızıltan'a eğitime olan katkılarından dolayı teşekkür etti.

İLETİŞİM:

Kültür Mah. Mimar Sinan Sk. No: 32 Bolu

0374 222 50 14 - 0539 874 19 35

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.