SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ VERİLDİ

Bolu Valisi Ahmet Ümit, pandemi döneminde kahramanca mücadele eden sağlık çalışanlarına başarı belgesi verdi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA BAŞARI BELGESİ VERİLDİ
16 Mart 2021

2020 yılı başında Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan ve Mart ayından itibaren Ülkemizi de etkisi altına alan, birçok vatandaşımızla birlikte önemli kişileri ve sağlık çalışanımızı da kaybettiğimiz koronovirüse karşı mücadelemiz devlet olarak tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde devam ediyor.

 

2020 yılı Mart ayından itibaren Ülkemizi ve ilimizi de etkisi altına alan salgınla mücadelede her alanda emek sarf eden her kişi ve kurumu destekleyen Bolu Valisi Ahmet Ümit tarafından kamu hastanelerinde, özel hastanelerde ve üniversite hastanesinde görevli sağlık yöneticilerine ve personeline Yüksek performans ve başarıları dolayısıyla “Başarı Belgesi” ve/veya “Teşekkür Belgesi” yazıldı.

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Koronovirüs salgınına karşı verdiğimiz tarihi mücadelede üstün gayret, fedakârlık ve yüksek performansları dolayısıyla Valilik Makamınca Başarı Belgesi verilmesi uygun görülen sağlık çalışanlarımızı temsilen 16 personele belgelerini verdi.

 

Yazılan tüm Başarı Belgeleri’nin toplu olarak aynı zamanda ve mekânda, tedbirlere uyarak dahi olsa sahiplerine teslim edilmesinin, devam eden salgın sürecinde doğru olmayacağını ifade eden Sayın Valimiz Ahmet Ümit; “14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla temsili olarak 16 sağlık çalışanımızın belgelerini kendilerine teslim ettik. Diğer belgeler bizim adımıza Sağlık Müdürümüz veya kurum yöneticileri tarafından mahallinde sahiplerine en kısa zamanda teslim edilecektir” dedi.

 

Özellikle son bir yıldır koronavirüse karşı verdikleri fedakârca mücadeleleri başta olmak üzere yaptıkları her türlü takdirin üzerindeki değerli hizmetleri sebebiyle tüm sağlık çalışanlarının Başarı Belgesi almayı hak ettiklerini ancak sayısal olarak yasal sınırlamalara uyabilmek adına kurum amirlerinin de katılımlarıyla yapılan değerlendirmeler sonucunda mücadelenin en önünde ve daha fazla süreyle yer alanlara belge yazdıklarını, özel sektörde çalışanlara ise mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde Teşekkür Belgesi yazabildiklerini belirten Sayın Valimiz Ahmet Ümit, hizmetlerin devam ettiğini, performansların sürekli takip edildiğini,  süreç içerisinde diğer sağlık çalışanlarımıza da aynı şekilde belge yazılabileceğini ifade ederek “Tüm sağlık çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl merkezindeki kamu hastanelerinde, üniversite hastanesinde ve özel hastanelerde görevli sağlık çalışanlarına verilen Bolu Valisi Ahmet Ümit imzalı belgelerde “2020 yılı başında Çin’de başlayıp tüm dünyaya yayılan ve Mart ayından itibaren Ülkemizi de etkisi altına alan, birçok vatandaşımızla birlikte önemli sayıda sağlık çalışanımızı da kaybettiğimiz yeni tip koronovirüs  (COVİD-19)  salgınına karşı,  T.C. Devleti olarak tüm dünyaya örnek teşkil edecek şekilde,  hep birlikte verdiğimiz tarihi mücadele kapsamında,  herkesin evinde kalması istenen bir süreçte,  bulaşma riskinin en fazla olduğu pozisyonlarda ve en ön safta,  virüsle karşı karşıya,  canları pahasına gece-gündüz mesai kavramı gözetmeden,  en yakınlarından dahi izole olarak,  “vatan için sağlık nöbeti tutan kahraman sağlık ordumuzun”  saygıdeğer bir üyesi olarak,  Valiliğimiz başta olmak üzere tüm kurumlarımızla uyum,  koordinasyon ve diyalog içerisinde görevinizde göstermiş olduğunuz üstün gayret,  fedakârlık ve yüksek performansınız dolayısıyla 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 122. maddesi gereğince başarı belgesi ile ödüllendirilmeniz uygun görülmüştür. Bilgilerinize rica eder,  aileniz başta olmak üzere sizi yetiştirenleri kutlar,  başarılı çalışmalarınızın devamını dilerim” denildi.

 

Sağlık çalışanlarımızı temsilen 16 yönetici ve personele Başarı Belgelerini veren Sayın Valimiz Ahmet Ümit, “2020 yılı Mart ayı ortalarından itibaren Sayın Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde, Sağlık Bakanımızın organizesinde, İçişleri Bakanımızın etkin desteğiyle ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de Valiliğimizin koordinesinde çok önemli tedbirler alındı ve uygulandı. Şüphesiz ki koronavirüsle mücadelenin başkahramanları sağlık çalışanlarımızdır. Koronavirüse karşı hep birlikte verdiğimiz tarihi mücadelede herkesin evinde kalması istenen bir süreçte sağlık çalışanlarımız, gecesini gündüzüne katarak mesai mefhumu gözetmeksizin günlerce evlerinden, ailelerinden uzak, bulaşma riskinin en fazla olduğu pozisyonlarda salgınla mücadeleye öncülük ederek en ön safta yer aldılar” dedi.

 

Vali Ümit konuşmasını söyle sürdürdü; “Salgın yayılım tehlikesinin devam ettiği bu günlerde bizler de; başta sağlık çalışanlarının ve güvenlik güçlerimizin özverili çalışmalarına destek olmak için hem kendi sağlığımızı hem de toplum sağlığını korumak adına MASKE + MESAFE + TEMİZLİK kuralları, kalabalık ortamlarda bulunmama vb tedbirler başta olmak üzere devletimizin aldığı tedbirlere uyalım, uymayanları uyaralım ve bundan kesinlikle taviz vermeyelim. Ben inanıyorum ki birlik ve beraberlik içerisinde Koronavirüsle yapılan topyekûn mücadelede zafer bizlerin olacaktır. Birlikte başaracağız.

 

Bu vesileyle bu güne kadar gerek pandemiyle mücadelede gerekse aşılama hizmetlerinde risk ortamında virüsle karşı karşıya en ön safta canları pahasına cansiparâne çalışan tüm sağlık personelimize, alınan tedbirlerin uygulanıp uygulanmadığının kontrolü noktasında mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan başta güvenlik kuvvetlerimiz olmak üzere kamu kurum kuruluşlarımızda ve özel sektörde görevli çalışanlarımıza, STK’larımızın kıymetli üyelerine, köy/mahalle muhtarlarımıza üstün gayret, fedakârlık ve yüksek performanslarından dolayı şahsım ve Bolulu Hemşehrilerim adına teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.

 

Ayrıca pandemiyle mücadelede bugüne kadar alınan kurallara hassasiyet göstererek titizlikle riayet eden Bolulu hemşehrilerime gösterdikleri sabır, fedakârlık ve anlayışlarından dolayı teşekkür eder, sağlık ve afiyetler diliyorum.

 

Bu süreçte kaybettiğimiz başta sağlık ve güvenlik personellerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Yüce Allah’tan rahmet diliyor, yakınlarına, mesai arkadaşlarına ve tüm milletimize baş sağlığı ve sabırlar temenni ediyorum” dedi.

 

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.