FATİH BAYRAK: GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bayrak, kamuoyunda ve anketlerde 'Z kuşağı AK Parti'den uzaklaşıyor' şeklinde algı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, "Bu kesinlikle gerçek dışıdır. Bolu'da 7 bin, ülke genelinde 1 milyon genç üyemiz var. Muhalif partileri toplasan bu kadar genç üye çıkar mı? 15 Şubat'ta göreve geldikten sonra 1 ay içinde 100 genç kardeşimizi AK Parti'ye üye yaptık. Kamuoyunda oluşturulmak istenen algıdan çok kendi gördüklerimize yaşadıklarımıza baktığımızda gümbür gümbür geliyoruz" dedi.

FATİH BAYRAK: GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ
20 Mart 2021

AK Parti Bolu İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bayrak ilk röportajını Sürmanşet Bolu’ya verdi. Kamuoyunda ve anketlerde gençlerin özellikle de Z kuşağının ‘AK Parti’yi tercih etmiyor. AK Parti’den uzaklaşıyor’ şeklinde oluşturulmaya çalışılan algıya ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulunan Fatih Bayrak, ortaya koyduğu rakamlar ve sahada karşılaşılan tabloyla işin aslının öyle olmadığını gözler önüne serdi.

“BOLU’DA 7 BİN GENÇ ÜYEMİZ VAR. MUHALİF PARTİLERİ TOPLASAN BU KADAR ÜYELERİ ÇIKAR MI?”

7 milyon gencin önümüzdeki seçimlerde ilk defa oy kullanacağını söyleyen ve tüm gençlerin oylarına talip olduklarını vurgulayan Fatih Bayrak, “AK Parti Gençlik Kolları olarak ülke genelinde 1 milyon genç üyemiz var. Bu rakam çoğu partinin bütün kademelerinde ulaşamadığı ve ulaşamayacağı bir rakamdır. Bu rakamları hayal bile edemiyorlar. Bizim şuan Bolu’da 7 bin tane genç üyemiz var. Tüzüğümüzdeki yaş aralığından dolayı 7 bin yoksa bu rakam daha fazladır. Bu hangi partide vardır? Sorarım. Muhalif partilerin hepsini toplasan bu kadar çıkar mı? Biz 15 Şubat’ta göreve geldik. Göreve geldikten hemen sonra 100 tane genç kardeşimizi partimize üye yaptık. Bu dava hareketine, bu insan hareketine katılmak istediklerini söylediler. Muhalefet partileri son bir ayda kaç tane genç üye aldı? Kamuoyunda oluşturulmak istenen algıdan çok kendi gördüklerimize yaşadıklarımıza baktığımızda gümbür gümbür geliyoruz. Biz bir sıkıntı görmüyoruz. Z kuşağı AK Parti ile büyüdüğü için doğal olarak bir kıyaslama yapamıyor ancak ‘Z kuşağı AK Parti’yi tercih etmiyor’  söylemi tamamen algıdır, gerçek değildir. Z kuşağının içinde bir de dava kuşağı var. Bu dava kuşağı güçlü bir harekettir. Allah izin verirse 2023 genel seçimlerinde ve 2024 belediye seçimlerinde en aktif şekilde gençler olarak sahada olacağız” ifadelerini kullandı.

“BOLU’DA MUHALEFET PARTİLERİN GENÇLİK KOLLARINI SAHADA GÖRMÜYORUM, TANIMIYORUM”

‘Genç kesim AK Parti’ye gelmiyor’ şeklinde oluşturulmaya çalışılan algının kesinlikle gerçek dışı olduğunu muhalif çevrelerin sosyal medyayı ve internet ortamını kullanarak kamuoyunda bu tarz gerçekle bağdaşmayan algı yaratmaya çalıştığını kaydeden Başkan Bayrak, “AK Parti Gençlik Kolları’nın gerek il, gerek ilçeler, beldeler, mahalleler ve köyler olmak üzere kadroları ve hareketleri vardır. Bu çalışmalar neticesinde çok güzel sonuçlar alıyoruz. Lise ve üniversite teşkilatlarımız aktif bir şekilde çalışıyorlar. İnsanlar ve gençlerimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına baş koymuş şekilde partimize geliyorlar. Bolu’daki muhalif partilerin gençlik kollarının faaliyetlerini göremiyorum. Yine yapıyorsa AK Parti yapıyor. Ben bugün sahaya indiğim zaman CHP’nin, İYİ Parti’nin gençlik kolları başkanlarını tanımıyorum, bilmiyorum. Faaliyetlerini görmüyorum. AK Gençlik olarak biz ise her zaman sahadayız. Koltukta oturan değil sokakta, köyde, her yerde gençlerimizle birlikte olmaya geldik” diye konuştu.

“MUHALİF PARTİLERDE 18-30 YAŞ ARASI KAÇ MİLLETVEKİLİ VAR?”

Türkiye’de gençlere en çok değer veren partinin AK Parti ve liderin ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunun altını çizen Fatih Bayrak, “Muhalif partilerde 18-30 yaş arasında kaç tane milletvekili var? Bir de AK Parti'de kaç tane milletvekili var? Buna bakalım. Burada Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti’nin gençliğe verdiği önemi görebiliriz. Cumhurbaşkanımızın  yerli ve milli olarak açtığı yolun genç neferleri olarak, AK Parti Bolu Gençlik Kolları olarak 2023 hedefinde, 2053 ve 2071 vizyonlarında Cumhurbaşkanımızın yanında dimdik saf tutacağımızı belirtmek isterim. Bu davanın askerleri olmaktan şeref duyarız.  Mazlumların umudu, ümmetin lideri Cumhurbaşkanımızın, bizim yanımızda olduğunu bilmek bize her zaman güç vermektedir. Çünkü Cumhurbaşkanımız her zaman gençlerin yanındadır” dedi.

“KİMSE CUMHURBAŞKANIMIZI YALNIZ GÖRMESİN”

Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti iktidarında Türkiye’nin çok farklı bir noktaya geldiğini belirten Bolu Gençlik Kolları Başkanı Bayrak, “Dünyada söz sahibi bir ülke konumuna geldik. Türkiye’nin ürettiği silahları başka ülkeler kullanıyorsa bu ülkemizin başarısıdır. Türkiye, bu bölgenin  en güçlü ülkesidir. Kimse Türkiye’den izinsiz hareket edemiyor. Hem dışarı ile hem de içeri ile uğraşıyoruz ancak kimse Cumhurbaşkanımızı yalnız görmesin. Gerek büyüklerimiz olsun gerek gençlerimiz olsun Cumhurbaşkanımızın yanında sımsıkı duracağız. AK Gençlik, her zaman lideri Erdoğan'ın yanındadır. Kimse bizi hafife almasın. Bir yerde ses getirilecekse AK Gençlik getirir” cümlelerini kullandı.

“HEYKEL YAPMIYORUZ SİHA YAPIYORUZ”

“İlmi ve bilimi kendimize örnek alarak bu yola çıktık” diyen Bayrak, “Azerbaycan Karabağ’daki savaşta Ermenistan’ı Türk Sihaları ile yıprattı. Hak ettiği kendi topraklarını geri aldı. Selçuk Bayraktar öncülüğünde genç bilim adamlarının yaptığı bu teknoloji harikası ürünler ülkemizde çığır açmış durumda. Biz heykel yapmıyoruz. Siha ve İha üretiyoruz. Biz fabrikalar açıyoruz gençlerimiz için istihdam oluşturuyoruz. Üniversiteler açıyoruz herkes okusun diye. Hedefimiz var ve hedefimize varacağız. Hani şair diyor ya: “Hey gidi küheylan, koşmana bak sen! Çatlarsan, doğuran kısrak utansın.” Yani bizim hedeflerimiz var hedefimize ulaşıncaya dek koşacağız. Türkiye eski Türkiye değildir güçlü Türkiye’dir” diye konuştu.

“BOLU GENÇLİĞİ BİZE EMANET”

Gençlerle birlikte her hafta cuma sabahı, sabah namazını Bolu’daki farklı camilerde kıldıklarını hatırlatan Fatih Bayrak, “Geçen hafta Yıldırım Bayezid Camii’nde idik, bu hafta Kültür Mahallesi Fatih Camii’nde kıldık. Hangi camilerde kılacağımızı sosyal medya hesaplarımızdan duyuruyoruz. Bütün gençlerimizi bekliyoruz. Biz örf ve adetlerimize uyup ilmi ve bilimi kendimize yol edinerek yürüyoruz. AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın dava hareketi, içinde milli ve yerli ruh olan herkesin hareketidir. Biz bütün kardeşlerimizi partimize bekliyoruz. Partimizin kapısı herkese açıktır. Cumhurbaşkanımız beni Bolu gençliğine sahip çıkmam için gönderdi. Bolu gençliği bize emanettir” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.