BOLU'NUN ASLANLARI BAKÜ SOKAKLARINI İNLETTİ

Dağlık Karabağ'da Ermenistan güçlerini 44 günde dize getiren Azerbaycan ordusu, yarın yapılacak kutlamalara hazır. Bakü sokaklarındaki provada kortej halinde yürüyen Bolu 2. Komando Tugayı'na bağlı Türk askerinin ayak sesleri caddeyi inletirken, görüntüler nefesleri kesti.

9 Aralık 2020

Karabağ’da Ermenistan ordusunu 44 günde hezimete uğratan Azerbaycan ordusu, 10 Aralık’ta yapılacak olan kutlamalara hazırlanıyor. Bakü’nün Azadlık Meydanı’nda yapılacak olan tören öncesi hazırlıklar da son sürat devam ediyor. Karabağ zaferinde büyük rol oynayan Türk askeri de kutlamalarda yer alacak. Azerbaycan’da, kara, hava ve deniz kuvvetlerinin katılımıyla gerçekleştirilecek tören için yapılan provalarda Bolu 2. Komando Tugayı'na bağlı Türk askerleri de kortej halinde yürüdü.
 

Azerbaycan'ın Karabağ zaferinin kutlanacağı 10 Aralık törenleri için Bakü'ye giden Türk Komando Birliği, prova yürüyüşü düzenledi. Komandolar başkenti 'Her şey şehitler için. Vatan sana canım feda' marşıyla yankılandırdı.


AZERBAYCAN KUTLAMALARA HAZIR

Askerlerimizin ayak sesleri caddeyi adeta inletirken, bir yandan da marşlar söylendi. Bu anlar çevredeki vatandaşlar tarafından kayıt altına alındı. Görüntülerde sokağın Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla donatıldığı görülürken, askerlerimizin gururlu yürüyüşü izleyenlerin tüylerini diken diken etti. Savaşta kahramanlık gösteren askerlerden 3 bininin geçit yapacağı törende, ordunun kullanımına verilen modern silah ve ekipmanlar da yer alacak.
ERDOĞAN DA KATILACAK

ATörende ayrıca, Azerbaycan ordusunun Ermenistan ordusundan ele geçirdiği zırhlı araçlar ve diğer silahlar da sergilenecek. 10 Aralık’taki törende Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın temsil etmesi bekleniyor. Ermenistan’ın saldırıları sonucu Azerbaycan ordusu Türkiye’nin de desteğini arkasına alarak Karabağ’da tarihi bir zafere imza atmıştı. Azerbaycan ordusu karşısında eriyen Ermenistan, boyun eğmek zorunda kalmıştı. Azerbaycan bu harekatla işgal altındaki topraklarına 28 yıl sonra kavuşmuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.