BOLU İL GENEL MECLİS BAŞKANI KİM OLACAK?

5 Nisan'da gerçekleştirilecek Bolu İl Genel Meclis Başkanlığı seçiminde AK Parti'nin adayı meclis başkanı seçilecek. AK Parti'nin adayı teşkilat içerisinde yapılacak istişareler sonucu belirlenecek. Başkanlık için Yaşar Yüceer, Mazhar Bozoğlu ve Zerrin Yavuz Açıkalın'ın öne çıktığı öğrenildi.

BOLU İL GENEL MECLİS BAŞKANI KİM OLACAK?
13 Mart 2021

Bolu İl Genel Meclis Başkanlığı seçimi 5 Nisan'da gerçekleştirilecek. 23 üyenin bulunduğu İl Genel Meclisi'nde 16 koltuğa sahip AK Parti'nin gösterdiği adayın meclis başkanı seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

ÜÇ İSİM ÖN PLANA ÇIKIYOR

Bu bağlamda AK Parti Bolu İl Teşkilatı, Bolu İl Genel Meclis Başkan adayını belirlemek üzere istişarelerde bulunacağı açıklandı. AK Parti'de il genel meclis başkanlığı için 3 ismin öne çıktığı ögrenildi. Bu isimlerin mevcut başkan Yaşar Yüceer, Mazhar Bozoğlu ve Zerrin Yavuz Açıkalın olduğu konuşuluyor.

SUAT GÜNER: İSTİŞARE YAPACAĞIZ

 AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner  İl Genel Meclis Başkanlığı seçimine ilişkin yaptığı açıklamada, "Parti tüzüğüne göre hareket edeceğiz.Bizim en ince ayrıntısına kadar bizi yönlendiren bir parti tüzüğümüz var. Biz tüzüğümüze bağlı olmadan hareket eden insanlar değiliz. Tüzüğümüz diyor ki; kurumsal olarak grubumuzu temsil eden meclis üyelerini partide toplarız. Onlara kimi başkan görmek istediklerini sorarız. Meclis üyelerimiz değerlendirmelerini yapar. İl başkanı nezdinde, milletvekillerimiz ile birlikte istişare yapılır. Çoğunluk karar ne ise ona göre hareket edilir. Bir sıkıntı sorun yaşanmadan bu süreci de tamamlayacağız” diye konuştu.

23 üyeli il genel meclisinde AK Parti'nin 16, CHP'nin 5, MHP'nin ise 2 koltuğu bulunuyor.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.