AK PARTİ: MEKANİK SU SAYACI İNDİRİM DEĞİL ZAM GETİRİYOR

 AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, Bolu Belediye tarafından vatandaşa zorunlu kılınan su sayacı değişikliğiyle ilgili hukuki yollara başvuracaklarını söyledi.

AK PARTİ: MEKANİK SU SAYACI İNDİRİM DEĞİL ZAM GETİRİYOR
26 Mayıs 2021

 AK Parti Bolu İl Başkanı Suat Güner, AK Parti Bolu İl Başkanlığı’nda ilde görev yapan basın mensuplarıyla biraraya geldi. Güner, Bolu Belediyesi tarafından içme sularına yapılan gizli zam ve yine Bolu Belediyesi tarafından vatandaşa zorunlu kılınan mekanik su sayaçları konularında açıklamalarda bulundu.

"MEKANİK'E GEÇMEK İNDİRİM DEĞİL ZAM GETİRİYOR"

Başkan Güner, dijital su sayaçlarından mekanik su sayaçlarına geçilmesi konusunda, “Vatandaşlarımızdan ve Bolu Belediyesi’nde bulunan meclis üyelerimizden bu mekanik su sayaçları konusunda fikir aldım. Onların görüşlerini dinledim. Bolu Belediyesi, dijital su sayaçlarından mekanik sayaçlara geçilmemesi halinde yüzde 25’lik bir su zammı uygulanacağını belirtilmişti.  Mekanik saate geçtiğimizde suyumuzu yüzde 20 daha ucuza alacağımız söylenmişti. Ama mekanik sayaçlara döndüğümüzde yine yüzde 15-20 arası bir zamla karşı karşıya kaldık. Kısacası mekanik sayaçlara geçmemize rağmen su fiyatlarında gizli bir artış olduğunu görmekteyiz. Mekaniğe geçtik ama ortada bir su indirimi yok.” dedi.

“VATANDAŞA MEKANİK SU SAYACI KONUSUNDA ZORLAMA YAPILIYOR"

Güner, Bolu Belediyesi tarafından mekanik su sayaçları konusunda vatandaşa sağlıklı ve anlaşılır bir bilgi verilemediğini ifade ederek, ”Su saatlerinin değiştirilmesinin vatandaşa zorunlu hale getirilmesi kararında bir hukuksuzluk vardır. Vatandaşa neden dijital sayaçlardan mekanik sayaçlara geçme zorunluluğu ısrarla dayatılıyor? Ben buna mecbur bırakıldığımızı hissediyorum. Hukuksuz olan bu su sayaçları konusunda da vatandaşa sağlıklı, anlaşılır bilgiler veremiyorlar. Alınan meclis kararıyla vatandaşa zorla dayatılan bu konu hakkında hukuki yollara başvuracağız. Mekanik su sayaçlarına geçilme ısrarının vatandaşın yararına olmadığı bir gerçek.” diye konuştu.

Yorum yazın

Yorum yazarak, yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan gazetemiz ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

2 yorum yapılmış

  • BoluluVarolan düzene insanlar alısmıştı yıllardır. Ne gerek vardı ki sayaclara gecmeye. Zaten bir mantık görememiştim. Maksat sayaç parası almak insanlardan. Bedavaya yapsa neyse belediye. O sayaç parasiyla kim bilir kime ne sözü verdi. Halkın yararına kim naparsa helal olsun. Ama halkın zararına kim is tutuyorsa da pesinden gidip destek verende dahil hakkımı helal etmiyorum. Pandemi donemi insanlar issiz. Tutup sayaç degisimi su kadar para diyorlar. Madem yapıyorsa bedava n (27 Mayıs 2021 - 13:31)
  • MantıklıSayaç icin para bakım için para. Faturaya artı yük. Iptali mantikli ve yerinde olacak. Madem ozgür bir ülkeyiz ben buna mecbur olmamaliyim. Isteyen yaptirsin isteyen yaptirmasın. (27 Mayıs 2021 - 13:33)